Дні пам'яті П.Чубинського

2022-01-27

/Files/images/2022_rk/0127/П.Чубинський.jpg

Сьогодні, 27 січня, 183-та річниця від дня народження великого українця, автора слів Державного гімну, визначного вченого, суспільно-громадського діяча, відомого етнографа, історика і фольклориста, поета і журналіста, мовознавця, юриста і соціолога, організатора перших недільних шкіл та першого прообразу Академії Наук України - Павла Платоновича Чубинського.

Павло Платонович Чубинський прожив коротке, але змістовне життя. Він помер у 45 років, залишивши після себе багату наукову та культурну спадщину. Його творчий доробок донині служить важливим підґрунтям розвитку вітчизняної наукової думки.

Для Борисполя Чубинський – знакова фігура. Віддаючи данину його невтомній праці на ниві етнографії і збереження української національно-культурної ідентичності, у місті є вулиця імені Павла Чубинського, його ім’я з гордістю носить Бориспільський НВК «Ліцей «Дизайн – освіта» імені Павла Чубинського, продовжується популяризація спадщини Павла Платоновича – видано книги «Народознавець Павло Чубинський і його доба», «Нитка життя: зі спадщини Павла Чубинського», Казочки з Борисполя».

Цими проєктами ми продовжуємо місію нашого славетного земляка – передаємо у спадок нашій молоді ті глибинні основи, на яких формувалася і зростала українська нація. Саме тому з метою вшанування пам’яті видатного земляка Павла Чубинського та підтримки обдарованої молоді, Бориспільська міська рада встановила Премію імені Павла Чубинського, що присуджується щорічно одному серед найталановитіших випускників закладів освіти м. Борисполя.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Павло Чубинський залишатиметься у пам’яті нащадків.

Бо є й буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова:

Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Кiлькiсть переглядiв: 56

Коментарi