• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

САМОВРЯДУВАННЯ – ЦЕ ШКОЛА КОЛЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, СТВОРЕННЯ ТАКИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЙ, В ЯКИХ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ, ВИРОБЛЯЮТЬСЯ, ВІДТОЧУЮТЬСЯ КРАЩІ ЯКОСТІ ОСОБИСТОСТІ

Завданням учнівського самоврядуванняу закладі є: виробляти в школярів організаторські здібності, розвивати їхній лідерський потенціал, соціальну активність, вміння та навички налагоджувати взаємодію, брати на себе відповідальність за прийняття рішення, співпрацювати на принципах партнерства; виховувати в дітей почуття господаря навчального закладу, класу, власної причетності до розвитку суспільства, держави; формувати соціальну компетентність учнів, такі якості як принциповість, самостійність, ініціативність, готовність знаходити правильні рішення, долати труднощі.

Участь у роботі учнівського самоврядування сприяє усвідомленню особистістю творчих потреб, мотивів, цілей як провідних у її життєдіяльності; розвитку цілеспрямованості, ініціативності, критичного розуму, самостійності, готовності до виправданого ризику, організованості, працелюбності, порядності, відповідальності, спостережливості дослідника, творчої уяви й фантазії, інтуїції, уваги і пам’яті, постійному зростанню потенціалу творчої діяльності – прагненню до систематичного здобування нових знань у сфері учнівського самоврядування, формуванню вміння їх застосовувати, експериментувати, досліджувати, брати участь у вдосконаленні навколишнього середовища, визначати і розв’язувати життєві завдання, розробляти учнівські проекти.

Учнівське самоврядування забезпечує дитині право на свободу вибору ціннісної позиції, формує установку на подолання дисгармонії в досвіді, поведінці, спілкуванні, діяльності; сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, формуванню в учнів організаторських та управлінських умінь, ефективному входженню в доросле життя. Шляхом залучення учнів до роботи в органах учнівського самоврядування відбувається підготовка активних громадян держави.

Доцільно організоване за змістом і формою учнівське самоврядування має потужний виховний потенціал, розвиває лідерські якості, формує соціальний досвід та ціннісні орієнтації, створює простір для самореалізації, сприяє усвідомленню особистістю своїх прав, свобод, обов’язків, задоволенню потреб у спілкуванні з однолітками, самоствердженню в суспільно-значимій діяльності, захищає від негативних впливів соціального середовища, виховує активних громадян держави.

На сучасному етапі учнівське самоврядування є самостійним соціальним інститутом, який забезпечує громадянське становлення особистості. А допомагають налагодити роботу учнівського самоврядування у закладі заступник директора з виховної роботи Швачко Тамара Миколаївна і педагог-організатор Загородня Алла Олександрівна.

У цьому файлі знаходиться статут учнівського самоврядування нашої школи!

Буклет учнівського самоврядування

Обмін досвілом - посилання на новини

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 711

Коментарi

  • Knigosfera.com.ua

    2016-05-23 19:36:24

    Знижка 20% на зошити, підручники та методичну літературу + безкоштовна доставка! http://knigosfera.com.ua/ Зробити замовлення або проконсультуватися Ви можете за телефонами: 097-782-50-57, 095-150-95-41, 063-988-98-77...