#dzhura_2024
#Бориспільджура2024
#ВсеукраїнськавійськовопатріотичнаграДЖУРА

Новаки рою ,,Лелеченята'' цінують, пропагують та плекають рідне, українське. 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, переглянули відео про історію заснування свята та його ідею. Провели дослідження ,,Українська мова в цифрах і фактах''. Організували пізнавальну виставку до Дня рідної мови!

#dzhura_2024

#Бориспільджура2024

#ВсеукраїнськавійськовопатріотичнаграДЖУРА

Молоді козаки рою ,,Козацька варта'' постійно у пошуках можливостей для підвищення своїх фізичних навичків та стійкості духу. Днями вони вони взяли участь у Великому вишколі у Борисполі за участю ,,Centuria Borispil", ,,Одна кров''. Навчалися основам тактики, домедичної підготовки та з'ясували, як допомогти, якщо ти не був у війську. Така програма дає можливість освоїти фундаментальні принципи та вміння, які допоможуть впевнено діяти в будь-яких ситуаціях, надавати допомогу та підтримку тим, хто цього потребує.

/Files/images/джура_n.jpg

«Книга звитяг» рою «Характерники»

Повний текст файлу можна знайти за цим посиланням

І. СПАДОК

Учасники рою «Характерники»: цінуємо та поважаємо козацькі традиції та звичаї, намагаючись проводити краєзнавчу, пошукову та науково-дослідницьку роботу. Ми, джури, цікавимося життям і діяльністю історичних постатей доби Козаччини, історією подвигів Української повстанської армії. Також хвилюють різні причини Геволюції Гідності, доля волонтерів та захисників України в антитерористичній операції на сході країни. Спираючись на історичні дані, збираючи фактичний матеріал, ми натрапили на цікаві відомості, що стосуються назви рою «Характерники». Тому хочемо внести у розділ «Спадок» Книги Звитяг інформацію про козаків-характерників, взяту з Інтернет-ресурсів (автор Юрій Іваночко).

Чия кpoв текла в жилax козаків-характерників?

Про козаків складено багато легенд і казок, проте з офіційних джерел все більше надходить свідчень про те, що не всі ці казки і легенди є вигаданими.

Українські козаки в усі часи залишали за собою містичні сліди, вони були явище абсолютно таємничим і дивовижним: ну хто ще йшов у бій до поясу оголеним, лавиною кидався на ворогів і знищував їх вщент, ліз в саме пекло аби визволити побратимів, майстрував чудернацькі речі (на кшталт підводних човнів), які допомагали застати ворогів зненацька і здобути блискучу перемогу… І цей перелік можна продовжувати.

Але в усіх древніх славетних військ була ще одна таємна зброя: чаклуни, маги… одним словом, люди з надприродними здібностями. Їх вміння використовувались повсякчас, принаймні згадки про це можна знайти в літературних творах та деяких історичних трактатах. Не були виключенням і українські козаки. Чули про таких собі характерників? Так от ці дивовижні воїни залишили чималий слід в українській історії. Кажуть їх сам дідько боявся. Навіть стихія підкорялась їх твердому характеру!

В чому була їх особливість? Вважалось, що вони не бояться ні вогню, ні води, ні шаблі, ні кулі (хіба що срібної та освяченої, але про це потім); можуть відкрити будь-які двері без ключів, плисти у човні по підлозі, немов на хвилях, перейти річку, навіть ноги не намочивши, перетворюватись у різних тварин, читати думки, ставати невидимим, спілкуватись з тваринами і ще знали цілу купу різних чарівних фокусів.

Цікаво, що характерництво переважно вважалось військовим мистецтвом. Хоча в кожному місті чи селі були такі собі знахарі та відуни (що володіли тими ж знаннями, що і характерники), які повинні були захищати місцевих жителів від нечисті. Це були люди «від Бога», щось на кшталт добрих магів, які захищають рідний край.

Характерництву навчали з дитинства, терміни встановлювались індивідуально для кожного, в залежності від потенціалу та вмінь учня. Після закінчення навчання був ритуал посвячення і, звичайно, важке випробування, яке фактично доводило майбутніх характерників до межі життя і смерті. Вважається, що саме в таких ситуаціях у людини проявляються надприродні здібності, якщо можна їх так назвати.

Та є свідчення, що характерники власноруч навчали козаків деяким секретам природи і їх правильному використанню. Адже успіх у військовій справі часто-густо залежить від різноманітних знань і їх відповідного застосування. От ви знали, наприклад, що якщо вам потрібно довго ховатися в болоті серед набридливої комашні, варто натертися настоянкою певних трав, дьогтем чи хоча б мокрою глиною, тоді комахи оминатимуть вас? А характерники знали. Рятуючи важко поранених, вони вводили людей в транс, щоб ті не відчували болю під час операцій. Тому, можливо, їх сила полягала не стільки в магічних здібностях, скільки в знаннях і маленьких хитрощах, про які знали лише характерники.

Але давайте повернемось до витоків, розберемось в історії. Звідки взагалі виникло таке поняття, як «козак-характерник»? Вважається, що все почалось з великого переселення арійських племен. Подорожуючи на схід, вони залишили по собі цінні ведичні знання, які через багато століть перейняли характерники.

Кiлькiсть переглядiв: 159